Руслана показала “Енергію для змін”!

Руслана показала студентам фільм “Енергія для змін” ізаклікала ідею відновлюваної енергії робити популярною – за цим майбутнє українців!

У «Львівській Політехніці» з онлайн-трансляцією в університетах Харкова, Вінниці, Херсону, Франкфурту-на-Одері (Німеччина) для студентів та викладачів відбувся прем’єрний показ україномовної версії повнометражного документального фільму «Power to Change» (“Енергія для змін”) німецького режисера Карла-А. Фехнера (Carl-A. Fechner). 

Відновлювана енергетика – це нова сфера нових знать та напрямків для майбутніх спеціалістів. Саме тому, показ фільму викликав ажіотаж серед молоді.

Фільм «Power to Change» став переможцем на міжнародних фестивалях у США, Франції, Майлайзії, Канаді, Мексиці, Індонезії, Німеччині. Драматична документальна стрічка, створена в стилістиці, близькій до художніх фільмів в широкому прокаті, розповідає про виклики, що стоять сьогодні перед Німеччиною та Україною на шляху до енергетичної незалежності та переходу енергетики на чисті відновлювані джерела. Однією з тем фільму є ситуація в Україні та війна на Донбасі у контексті боротьби за ресурси – доступ до традиційних джерел енергії. Автори фільму формулюють його головний меседж так:

«Повний перехід енергетики на 100 відсотків відновлюваних джерел можливий і може бути досягнутий значно раніше, ніж вас намагаються в тому переконати сили, що не зацікавлені у такому сценарії.»

В рамках прем’єрного показу перед українськими студентами та гостями заходу виступили: режисер фільму Карл-А. Фехнер, гість показу з Німеччини Ханс-Йозеф Фелль – “батько” ідеї зеленого тарифу та пакету німецьких законів по відновлюванії енергетиці, українська співачка та громадський діяч Руслана Лижичко, що виступає амбасадором відновлюваної енергії від України в світі, а також представники українських та німецького університетів, профільних кафедр, недержавних організацій. Команда Руслани адаптувала фільм українською та організувала показ у співпраці з Львівською Облдержадміністрацією, Львівською Політехнікою, Україно-Німецьким Форумом, компаніями Euromedia (Україна) та Energy Watch Group (Німеччина).

Показ фільму та зустріч з авторами і почесними гостями офіційно відкрили Конференцію «Відновлювана енергетика – енергія для миру та демократії», яка відбулась у Львові.

Спеціальне інтерв’ю Руслани увійшло в офіційні матеріали фільму.

«Цей фільм про боротьбу німецьких підприємців, науковців, молодих підприємців, активістів, студентів і викладачів проти лобістів нафтової, вугільної та іншої викопної енергії» – прокоментувала Руслана – «В фільмі є місце Україні, згадуються трагічні події Майдану, показана наша війна на Донбасі. І звісно, це нелегко дивитись. Війна за свободу і незалежність України триває. тому нам варто працювати з потрійною енергією над проектами, що робитимуть Україну кращою. заможнішою, сильнішою. Припинення залежності від викопних джерел енергії та їх постачальників, зокрема Росії, розвиток власної відновлюваної енергетики – це глобальний проект для нашої країни, що в разі свого успіху без перебільшення змінить історію. Ідею відновлюваної енергії треба робити популярною. Це – те, що роблю зараз я, що робить своїми фільмами Карл Фехнер, те що ми разом з Німецько-Українським форумом заклали в програму конференції у Львові.»

Показ фільму викликав жваві обговоренні серед присутніх. Студенти ділилися ідеями та проектували майбутнє для України, яка переходить на відновлювані джерела енергії та стає все більш і більш незалежною. Нова генерація молоді вже чітко бачить безліч можливостей та професій, які увійдуть у ТОП найближчим часом і будуть так потрібні в Україні, для сфери відновлюваної енергетики!